КРЕДО колективу Брянківської гімназії

«Кожна дитина - унікальна особистість»

Проблема, над якою працює гімназія:

«Національно –
патріотична складова навчання й виховання
як основна умова розвитку особистості учнів»

Напрямки роботи:

- диференціація   та індивідуалізація навчально-виховного процесу;

- виховання учнів на традиціях українського народу

Основні задачі педагогічного колективу:

-  виховання  і  навчання  школярів  на  основі  їх  природних здібностей;

-  формування національної свідомості в учнів;

-  розкриття та розвиток творчих здібностей гімназистів;

-  формування самосвідомого громадянина України.

Шляхи розвитку:

З 1991-1992 навчального року навчальний заклад має український статус.

З 1992 року школа бере участь у чемпіонатах Всеукраїнської гри «КРОКС», де неодноразово стає призером. У 1998 році шкільна команда зайняла І місце, нагороджена путівками у табір "Артек". У листопаді 2002 року у м.Тернополі на Х чемпіонаті Всеукраїнської гри КРОКС команді присвоєно  найвище звання  Почесного Грос КРОКС.

З 1992-1993 навч. року в школі працює Мала академія мистецтв та народознавства.

З 1993 року у школі відкрито народознавчий музей "Українська світлиця".

У 1995-1996 навч. році школа стає філією обласної МАН.

За час існування на базі гімназії філії Луганського територіального відділення МАН учнями під керівництвом педагогів гімназії написано й захищено 43 науково-дослідницькі роботи. Із них 19 стали призерами обласного етапу конкурсу-захисту.

У 1996 році укладена угода про співпрацю з Українським фольклорно-етнографічним центром Інституту мистецтвознавства, фольклору та етнографії. З цього часу школа працює над виконанням "Національної програми з вивчення, збереження та відродження традиційно-побутової культури українського народу".

З 2000 року  у збірці «Обдаровані діти – майбутнє України» було опубліковано досягнення 15 вихованців закладу, а також шкільної команди Всеукраїнської інтелектуальної гри «КРОКС».

З 2001 по 2005 рік команда Брянківської гімназії посідає І місце на ІІ етапі Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика.

З 2001 року за високий рівень навчальних досягнень отримували стипендії обласної державної адміністрації 13 учнів закладу.

З 2002 навч. року в закладі щорічно проводяться Дні Культури, під час яких відбувається марафон відкритих уроків та позакласних заходів.

З 2002 по 2010 навч. роки гімназисти отримують загальнокомандні І-ІІІ місця в II етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових дисциплін, постійні учасники й дипломанти турнірів Юних фізиків, математиків, хіміків. У 2003 році шкільна команда Юних хіміків посіла II місце в обласному конкурсі.

В лютому 2004 року школа №3 набула статусу гімназії. В закладі вивчають три іноземні мови: англійську, французьку, німецьку.

В 2004 році починає працювати школа майбутнього першокласника. Запроваджено вивчення курсу Глена Домана «Вундеркінд з пелюшок».

У 2005 році команда гімназії посіла II місце в регіональному турнірі «Що? Де? Коли?».

З 2006 року гімназія є експериментальним навчальним закладом регіонального рівня. Тема експерименту: «Умови запобігання перевантаження учнів у навчальному процесі гімназії».

З 2006 року почав активно та плідно працювати археологічний клуб «Скіф», археологічні розкопки якого ведуться в стародавній Ольвії та на Луганщині. Дані експедиції використовуються для написання науково-дослідницьких робіт.

З 2007 по 2010 рік гімназія брала участь в Одинадцятій міжнародній виставці навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні». Робота педагогічного колективу була відзначена відповідними дипломами. Гімназія неодноразово брала участь у Всеукраїнській виставці «Інноватика в освіті України».

17 учителів гімназії пройшли навчальні комп’ютерні курси за міжнародною програмою «Intel навчання для майбутнього». 27 учнів у межі цієї програми створили власні проекти.

Узагальнено досвід роботи 25 педагогів з актуальних проблем навчання та виховання.

У 2010 році навчальний заклад нагороджується дипломом лауреата громадської акції «Флагмани освіти і науки України».

Із 234 учнів гімназії 79% відвідують гуртки, школу мистецтв, займаються в спортивних секціях. Команда спортсменів гімназії є щорічним призером у «Веселих стартах», «Шкіряному м'ячі», змаганнях з настільного тенісу, волейболу, легкої атлетики.

На базі гімназії працює філія Школи мистецтв №1, де займаються більше 40% школярів.

У 2011 році газета «Думка» Брянківської гімназії взяла участь в обласному фестивалі дитячої преси «Золотий диктофон» і стала лауреатом у номінації «Газета ІІІ тисячоліття» серед шкільних видань. Фестиваль проведено за підтримки: начальником управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації І. І. Цимбал; в.о. директора Луганського обласного розвитку дитячого руху «Лугарі» Б. Д. Портной; виконавчого директора Луганського обласного благодійного фонду підтримки регіональних ініціатив «Благовіст» С. Г. Шевцов; начальника управління у справах преси та інформації Луганської облдержадміністрації А. М. Федотов

Гімназія брала участь у ІІІ Міжнародній виставці  "Сучасні заклади освіти-2012 з теми "Розвиток  інтелектуальних  і творчих здібностей учнів   Брянківської гімназії  за  допомогою ІКТ” і була нагороджена дипломом «За активну роботу з модернізації системи освіти» Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

За словами Герберта Спенсера, «Наука – це організоване знання». Гімназія «Думка» - справжній світоч знань, до якого тягнуться діти міста. Бути випускником, учнем або вчителем гімназії – це честь, заслужена багаторічною працею нашого дружного колективу.

Багато вже пройдено й зроблено, але ще більше попереду. Але дорогу здолає той, хто йде. У цьому глибоко переконані як учителі, так і учні Брянківської гімназії.